The best data - based overview of EU politics

MEP Andrea BOCSKOR

Hungary
Start of mandate:
02.07.2019
Last name:
BOCSKOR
First name:
Andrea
Born:
11.08.1978
Group:
Group of the European People's Party (Christian Democrats)
Party:
Fidesz-Magyar Polgári Szövetség-Kereszténydemokrata Néppárt
Committees:
Delegations:
Date Name of document MEP's vote Policy area MEP's vote
Date Name of document MEP's vote Loyal / Rebel to political group Policy area MEP's vote

Parliamentary activities

Participation in roll-call votes:
96.27%
 
 
1857 out of 1929 votes
Ranking: 396th
Loyalty to political group:
84.38%
1567 out of 1857 votes
Ranking: 594th
Loyalty to national party:
99.57%
1846 out of 1854 votes
Ranking: 308th

Curriculum vitae

  • Education

  • 2000-2001 - óraadó tanár, Beregszászi Bethlen Gábor Magyar Gimnázium, Beregszász, Ukrajna
  • 2002-2007 - tanársegéd, II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Történelem- és Társadalomtudományi Tanszék, Beregszász, Ukrajna
  • 2002-2004 - fiatal kutató, LIMES Társadalomkutató Intézet
  • 2007-2011 - teljes jogállású oktató, II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Történelem- és Társadalomtudományi Tanszék, Beregszász, Ukrajna
  • 2004-2011 - fiatal Kutató, Lehoczky Tivadar Intézet
  • 2011-2014 - docens, II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Történelem- és Társadalomtudományi Tanszék, Beregszász, Ukrajna
  • 2011-2014 - igazgató, Lehoczky Tivadar Társadalomtudományi Kutatóközpont, Beregszász, Ukrajna
  • Professional career

  • 1996-2002 - angol-történelem tanári diploma megszerzése, Kárpátaljai Magyar Tanárképző Főiskola, Beregszász
  • 2002-2010 - ELTE, BTK, Történelemtudományi Doktori Iskola, Művelődéstörténeti Program, Budapest
  • 2011 - PHD fokozat megszerzése, ELTE, BTK, Történelemtudományi Doktori Iskola, Művelődéstörténeti Program, Budapest
  • 2013 - történelemtudományok kandidátusa fokozat megszerzése, Ukrán Tudományos Akadémia, Ukrajna Története Intézet, Kijev
  • Political career

  • Offices held in a political party or national trade union
  • 1997-1999 - alapító és első elnök, II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Hallgatói Önkormányzat
  • 2001-2004 - külügyi titkár, Magyar Kulturális Szövetség Ifjúsági Szervezete
  • 2006 - alapító tag, II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Öregdiák Szövetség
  • 2014-2019 - európai parlamenti képviselő, Európai Néppárt (Kereszténydemokraták) képviselőcsoport, Fidesz – Magyar Polgári Szövetség–Kereszténydemokrata Néppárt (Magyarország)
  • 2019 - európai parlamenti képviselő, Európai Néppárt (Kereszténydemokraták) képviselőcsoport, Fidesz – Magyar Polgári Szövetség–Kereszténydemokrata Néppárt (Magyarország)
  • Offices held in an international political party organisation or an international trade union organisation
  • 2005 - tag, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség
  • Offices held in the EU institutions
  • 07/07/2014-18/01/2017 - alelnök, EP, Kulturális és Oktatási Bizottság, (CULT)
  • 23/01/2017-01/07/2019 - alelnök, EP, Kulturális és Oktatási Bizottság, (CULT)
  • 01/10/2019 - alelnök, EP, Kulturális és Oktatási Bizottság, (CULT)
  • 01/07/2014-18/01/2017 - póttag, EP, Kulturális és Oktatási Bizottság, (LIBE)
  • 19/01/2017-17/09/2017 - póttag, EP, Kulturális és Oktatási Bizottság, (LIBE)
  • 14/09/2014-01/07/2019 - póttag, EP, Külügyi Bizottság, (AFET)
  • 02/07/2019 - póttag, EP, Külügyi Bizottság, (AFET)
  • 04/09/2014-01/07/2019 - alelnök, EP, az Euronest Parlamenti Közgyűlésbe delegált küldöttség
  • 02/07/2019 - alelnök, EP, az Euronest Parlamenti Közgyűlésbe delegált küldöttség
  • 14/07/2014-01/07/2019 - tag, EP, az EU–Ukrajna Parlamenti Társulási Bizottságba delegált küldöttség
  • 02/07/2019 - póttag, EP, az EU–Ukrajna Parlamenti Társulási Bizottságba delegált küldöttség
  • 14/07/2014-01/07/2019 - póttag ,az EU–Oroszország Parlamenti Együttműködési Bizottságba delegált küldöttség
  • 02/07/2019 - tag, EP, a Belarusszal fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség